Hakkımızda

Taşlı yol go okulu

Taşlı Yol Go Okulu, Go çalışmak için kısıtlı zamanı olan ve mevcut vaktini olabildiğince verimli değerlendirmek isteyen oyunculara yönelik kurulmuş, Türkiye’deki Go oyuncularının gelişmesini amaçlayan bir Go okuludur.

Seçeceğiniz opsiyona göre, ister eğitmenlerimizden birebir özel ders alabilir ister Taşlı Yol Go Okulu’nun düzenlediği online Go ligi ile kendinizi geliştirebilirsiniz.

Özel Ders

Özel ders seçeneği ile, turnuvada ya da internet üzerinde oynadığınız oyunlarınızı, ister online olarak isterseniz de offline olarak eğitmenlerimize yorumlatmanız mümkündür. Oynadığınız maçlar üç eğitmenimiz tarafından dönüşümlü olarak yorumlanacaktır. Bu sayede, her seferinde başka bir eğitmen ile farklı tarzlarda oyun yorumuna erişme şansınız bulunacaktır. Ayrıca, tüm özel dersler video olarak kaydedilecek olup, daha sonra tekrardan izleyip çalışabilmeniz için sizlerle paylaşılacaktır.

“Online oyun analizi” ile maçlarınız eğitmenlerimiz tarafından canlı bir şekilde yorumlanacak ve merak ettiğiniz soruları canlı oyun yorumu sırasında eğitmenlerimize sormanız mümkün olacaktır. Bir ders yaklaşık 40-50 dakika sürecek olup, oyun analizleri OGS (online-go.com) üzerinden gerçekleştirilecek ve sesli iletişim Discord üzerinden sağlanacaktır.

“Offline oyun analizi” ile maçlarınız eğitmenlerimiz tarafından offline olarak yorumlanacaktır. Merak ettiğiniz soruları, göndereceğiniz oyun kaydının içinde eğitmenlerimize iletebilirsiniz. Bir ders yaklaşık 30-40 dakika sürecek olup, oyun analizleri OGS (online-go.com) sitesi üzerinden gerçekleştirilecek ve sesli bir şekilde video formatında kaydedilecektir.

“Eğitmen ile Oyun ve Analiz” opsiyonu sayesinde eğitmenlerimizden herhangi biri ile eğitici bir go maçı yapma ve hemen ardından online bir şekilde oyunu analiz etme imkanınız bulunmaktadır. Merak ettiğiniz soruları eğitmen ile olan oyun bittikten sonraki canlı oyun yorumu sırasında sormanız mümkün olacaktır. Eğitici oyunun ana süresi 15 dakika olup, ek zaman olarak 5 adet 30 saniyelik byo-yomi verilecektir. Bir ders, eğitici oyun dahil olmak üzere yaklaşık 2 saat sürecek olup, oyun analizleri OGS (online-go.com) sitesi üzerinden gerçekleştirilecek ve sesli iletişim Discord üzerinden sağlanacaktır.

Taşlı Yol Go Ligi

Taşlı Yol Go Ligi’nde, bir döngüde, her hafta bir maç olmak üzere toplam beş ciddi lig maçı yapacaksınız. Tüm maçlarınız eğitmenlerimiz tarafından canlı olarak yorumlanacaktır. Yorumlarda genel olarak tüm tahta pozisyonunda nasıl düşünmeniz gerektiğine değinilecek ve şekil bilgisi üzerinde durulacaktır. Ayrıca merak ettiğiniz herhangi bir soruyu canlı oyun yorumları sırasında sormanız mümkün olacaktır.

Oynadığınız maçlar üç eğitmenimiz tarafından her hafta dönüşümlü olarak yorumlanacaktır. Bu sayede, her hafta başka bir eğitmen ile farklı tarzlarda oyun yorumuna erişme şansınız bulunacaktır. Bunun yanında her lig dönemine özgü ve go temellerinizi güçlendirmeyi amaçlayan Türkçe eğitim materyalleri, tüm kayıtlı oyuncular ile paylaşılacaktır. Ayrıca, yapay zeka programlarının önerilerini de görebilmeniz adına, ligin tüm oyunları “KataGo” ya da “LeeleZero” programları ile yorumlanarak Taşı Yol Go Okulu  websitesine yüklenecektir. Kendi oyun yorumlarınızın dışında tüm lig maçlarının canlı oyun yorumlarına katılabilir ve kayıtlı yorum arşivlerine erişebilirsiniz.

Taşlı Yol Go Ligi’ne oyuncu olarak katılacak kadar vakti olmayan ve Go oyununa ayırabildiği kısıtlı vakitlerini etkili şekilde değerlendirmek isteyen oyunculara yönelik “İzleyici” programımız da mevcuttur. Bu program ile Go liginde oynanan tüm oyunların canlı maç yorumlarına katılabilir, oyun yorumlarının kayıtlı arşivlerine ve eğitmenlerimiz tarafından hazırlanan Türkçe eğitim materyallerine erişebilirsiniz.

“İzleyici” programına dahil olmanız durumunda, Taşlı Yol Go Okulu’na destekleriniz sayesinde Türkiye’deki Go oyuncularının gelişimleri için ulaşabileceği çeşitli konularda Türkçe Go ders içeriklerini düzenli olarak hazırlamamızda bize büyük bir katkıda bulunmuş olacaksınız.