Online Lig

Bir sonraki döngüye kayıtlar için son

Taşlı Yol Go Okulu olarak 2’si katılımcı, 2’si izleyici olmak üzere 4 farklı online lig paketi sunuyoruz.

Kayıt için; ad soyad, telefon numarası, seviye, OGS kullanıcı adı ve seçtiğiniz lig paketi bilgilerini içeren bir e-postayı tasliyolgookulu@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

Oyunlar OGS’de yer alan ‘Taşlı Yol Go Okulu’ adlı özel odada oynanacaktır. Mevcut döngü içerisinde lig katılımcısı veya izleyicisi olan oyuncular bu özel odaya davet edilecektir. Oyunlar haftaiçi bir akşam 20:00’de oynanacaktır. Ertesi gün 20:00’de ise eğitmenler tarafından OGS ve Discord üzerinden canlı olarak yorumlanacaktır. Tüm canlı yorum seansları kaydedilecek ve tüm katılımcı ve izleyicilerle paylaşılacaktır. Böylece isteyenler yorumları tekrar izleyebilecektir.

  • Lig Sistemi

Ligde her grup 4 veya 6 oyuncudan oluşacaktır. Gruplar oyuncuların seviyelerine göre belirlenecektir.

Her bir döngü 5 hafta sürecektir.

  • Lig Takvimi

Sezon 4 (2022)

10. Döngü

10 Ocak - 11 Şubat

11. Döngü

28 Mart - 29 Nisan

12. Döngü

23 Mayıs - 24 Haziran

Sezon 3 (2021)

7. Döngü

10 Mayıs - 13 Haziran

8. Döngü

4 Ekim - 7 Kasım

9. Döngü

15 Kasım - 19 Aralık

Sezon 2 (2021)

4. Döngü

11 Ocak - 14 Şubat

5. Döngü

15 Şubat - 21 Mart

6. Döngü

22 Mart - 25 Nisan

Sezon 1 (2020)

1. Döngü

14 Eylül - 18 Ekim

2. Döngü

19 Ekim - 22 Kasım

3. Döngü

23 Kasım - 27 Aralık

  • Eşleştirmeler

Her bir grupta oyuncular seviyelerine göre 1’den 6’ya (4 kişilik gruplar için 4'e) kadar sıralanacak ve haftalık eşleşmeler şu şekilde olacaktır:

6 kişilik grup:

1. Hafta

1 vs 6

2 vs 5

3 vs 4

2. Hafta

1 vs 5

2 vs 4

3 vs 6

3. Hafta

1 vs 4

2 vs 3

5 vs 6

4. Hafta

1 vs 3

4 vs 5

2 vs 6

5. Hafta

1 vs 2

3 vs 5

4 vs 6

4 kişilik grup:

1. Hafta

1 vs 4

2 vs 3

2. Hafta

1 vs 3

2 vs 4

3. Hafta

1 vs 2

3 vs 4

4. Hafta

1 vs 4

2 vs 3

5. Hafta

1 vs 3

2 vs 4

  • Maç/Yorum Günü ve Saati

Tüm maçlar haftaiçi bir gün saat 20:00’de oynanacaktır. Her grup için maç günü, o döngü için açılan WhatsApp grubunda duyurulacaktır.

Tüm maçlar ertesi gün saat 20:00’den itibaren canlı olarak yorumlanacaktır.

* Belirlenen maç günü ve saatinde oynayamayacak olan oyuncular rakipleri ile iletişime geçip maçı daha erken oynama konusunda anlaşabilirler.

  • Oyun Yorumları

Tüm mevcut lig katılımcıları ve izleyiciler Taşlı Yol Go Okulu Discord kanalına davet edilecek, tüm grupların canlı yorum seanslarına katılabileceklerdir. Ayrıca, geçmiş sezonlara ait tüm yorum videolarına erişim hakkı sağlanacaktır.

Taşlı Yol Ligi’nde bir döngü 5 hafta sürdüğünden, lige katılabilmek için her hafta 1 maç yapabilecek durumda olmanız gerekmektedir. Oyunlar her hafta aynı gün ve saatte oynanacak, fakat önceden belirlenmiş maç günü ve saati iki tarafın anlaşması durumunda daha erken bir tarihe alınabilecektir.

Lig Kuralları:

1) Her döngü başlangıcında, oyuncular seviyelerine (varsa GoR, yoksa online ya da beyan) göre 4'er veya 6’şar kişilik gruplara ayrılacaktır.

2) Gruplar oluşturulurken 1 kişi eksik olması durumunda, eğitmenlerden birinin katılımıyla tüm gruplar 4 veya 6 kişiye tamamlanacaktır.

3) Maçlar OGS’de yer alan Taşlı Yol Go Okulu grubunda oynanacaktır.

4) Maçlar 45 dakika ana süre ve 5x45 saniye byo-yomi ile oynanacaktır. 

5) Maçlar Japon kurallarıyla, handikapsız olarak ve 6.5 komi ile oynanacaktır. Renkler nigiri ile belirlenecektir.

6) Döngü sonunda, her grupta oyuncular galibiyet sayılarına göre sıralanacaktır. Eşitlik durumunda, eşitlik bozucu olarak sırasıyla SODOS (kazandığı rakiplerin galibiyet sayısı toplamı) ve Direct Comparison (aralarındaki maçlar) kullanılacaktır. 

7) İki tarafın anlaşması durumunda, oyuncular maçı daha erken bir tarih veya saatte oynayabilirler. Maçı farklı bir tarih veya saatte oynamak isteyen oyuncu, rakibi ile, belirlenmiş maç tarihinin en az 3 gün öncesinde iletişime geçmelidir.

11. Döngü

A Grubu

 TYDSÖİADPuanSODOSSıra
Taşlı YolXTY + TerkTY + 119,5
TY + Terk
TY + 10,5
TY + 28,5
5  
Doğukan SarıkayaTY + TerkXDS + Terk
DS + 29,5
AD + Terk
AD + Terk
202
Özgür İşçimenTY + 119,5
TY + Terk
DS + Terk 
DS + 29,5
XAD + 30,5003
Altuğ DüzgüngüTY + 10,5
TY + 28,5
AD + Terk
AD + Terk
AD + 30,5X341

10. Döngü

A Grubu

 TYADFAÖİPuanSODOSSıra
Taşlı YolXTY + SüreTY + 79,5
TY + 37,5
TY + 81,5
TY + 100,5
58 
Altuğ DüzgüngüTY + SüreXAD + Terk
AD + Terk
Öİ + Süre
Öİ + Terk
222
Fırat AsarTY + 79,5
TY + 37,5
AD + Terk
AD + Terk
XFA + Terk123
Özgür İşçimenTY + 81,5
TY + 100,5
Öİ + Süre
Öİ + Terk
FA + TerkX241

9. Döngü

A Grubu

 ADFAÖİPuanSODOSSıra
Altuğ DüzgüngüXAD + 66,5AD + Terk
AD + 9,5
AD + 105,5
AD + 40,5
571
Fırat AsarAD + 66,5XFA + 49,5
FA + 59,5
Öİ + 52,5
FA + Terk
332
Etkin ÖzganAD + Terk
AD + 9,5
FA + 49,5
FA + 59,5
XEÖ + 4,5114
Özgür İşçimenAD + 105,5
AD + 40,5
Öİ + 52,5
FA + Terk
EÖ + 4,5X133

B Grubu

 SEYBSMDADPuanSODOSSıra
Sarp Ege YılmazXSEY + TerkSEY + 78,5
SEY + 45,5
SEY + 111,5
SEY + 50,5
571
Berna SalmanSEY + TerkXBS + 57,5
BS + 40,5
AD + Terk
BS + 11,5
322
Mira DüzgüngüSEY + 78,5
SEY + 45,5
BS + 57,5
BS + 40,5
XAD + 67,5004
Arya DüzgüngüSEY + 111,5
SEY + 50,5
AD + Terk
BS + 11,5
AD + 67,5X233

8. Döngü

A Grubu

 AKADFAÖİPuanSODOSSıra
Altan KuntayXAK + 21,5AK + 32,5AK + 45,5AK + 45,5AK + Terk5  
Altuğ DüzgüngüAK + 21,5XAD + 39,5AD + TerkAD + TerkAD + Terk461
Fırat AsarAK + 32,5AD + 39,5XFA + TerkFA + TerkÖİ + 42,5213
Etkin ÖzganAK + 45,5AD + TerkFA + TerkXBÜ + 40,5Öİ + Terk005
Berke ÜnerAK + 45,5AD + TerkFA + TerkBÜ + 40,5XÖİ + 5,5104
Özgür İşçimenAK + TerkAD + TerkÖİ + 42,5Öİ + TerkÖİ + 5,5X332

7. Döngü

A Grubu

 ADFYFAPuanSODOSSıra
Muammer ŞimşekXAD + TerkMŞ + 47,5MŞ + TerkYÇ + TerkMŞ + Terk333
Altuğ DüzgüngüAD + TerkXAD + TerkAD + 36,5AD + TerkAD + Terk5101
Fettah YalıçlıMŞ + 47,5AD + TerkXFA + TerkYÇ + 18,5FY + Terk105
Fırat AsarMŞ + TerkAD + 36,5FA + TerkXYÇ + 26,5FA + 17,5214
Yılmaz ÇalıkYÇ + TerkAD + TerkYÇ + 18,5YÇ + 26,5XYÇ + 39,5462
Etkin ÖzganMŞ + TerkAD + TerkFY + TerkFA + 17,5YÇ + 39,5X006

6. Döngü

A Grubu

 KGASOTPuanSODOSSıra
Kemal GülbudakXAS + TerkKG
+ Terk
KG
+ Terk
KG
+ Terk
KG
+ Terk
462
Alper SulakAS + TerkXAS + TerkAS + TerkAS + TerkAS + Terk5101
Osman TiriçKG
+ Terk
AS + TerkXOT + TerkKÖ + TerkOT + Terk233
Muammer ŞimşekKG
+ Terk
AS + TerkOT + TerkXMŞ + SüreMŞ + Süre224
Kıvanç ÖzışıkKG
+ Terk
AS + TerkKÖ + TerkMŞ + SüreXYÇ + Süre125
Yılmaz ÇalıkKG
+ Terk
AS + TerkOT + TerkMŞ + SüreYÇ + SüreX116

B Grubu

 LKEYFASAADPuanSODOSSıra
Leyla KaşıkçıXLK
+ Terk
LK
+ Terk
LK
+ Terk
LK
+ 30,5
LK
+ Terk
5101
Engin Yazılan LK
+ Terk
XFA
+ 3
1,5
EY
+ Terk
EY
+ 44,5
EY
+ 35,5
352
Fırat AsarLK
+ Terk
FA
+ 3
1,5
XFA
+ Terk
AD
+ 67,5

+ 20,5
244
Serkan AyLK
+ Terk
EY
+ Terk
FA
+ Terk
XAD
+ Terk
SA
+ Terk
116
Altuğ DüzgüngüLK
+ 30,5
EY
+ 44,5
AD
+ 67,5
AD
+ Terk
XAD
+ Terk
343
Etkin ÖzganLK
+ Terk
EY
+ 35,5

+ 20,5
SA
+ Terk
AD
+ Terk
X125

5. Döngü

A Grubu

 KGASOTPuanSODOSSıra
Kemal GülbudakXKG
+ Terk
KG
+ Terk
KG
+ Terk
KG + TerkKG + Süre5101
Alper SulakKG
+ Terk
XOT + TerkAS + TerkAS + TerkAS + Terk343
Osman TiriçKG
+ Terk
OT + TerkXMŞ + TerkOT + 11,5OT + 15,5352
Muammer ŞimşekKG + TerkAS + TerkMŞ + TerkXKÖ + TerkMŞ + 4,5234
Kıvanç ÖzışıkKG + TerkAS + TerkOT + 11,5KÖ + TerkXKÖ + 8,5225
Yılmaz ÇalıkKG + SüreAS + TerkOT + 15,5MŞ + 4,5KÖ + 8,5X006

B Grubu

 LKSKADDFABKPuanSODOSSıra
Leyla KaşıkçıXSK + 8,5 ADD + 10,5LK + 37,5LK + 4,5LK + 41,5342
Selda KuntaySK + 8,5 XSK + 14,5SK + 9,5SK + 15,5SK + 46,55101
Arzu Demir DeğirmenciADD + 10,5SK + 14,5XFA + TerkADD + TerkADD + 12,5342
Fırat AsarLK + 37,5SK + 9,5FA + TerkXFA + TerkFA + Terk342
Banu KibarLK + 4,5SK + 15,5ADD + TerkFA + TerkXEÖ + Terk006
Etkin ÖzganLK + 41,5SK + 46,5ADD + 12,5FA + TerkEÖ + TerkX105

4. Döngü

A Grubu

 KGASOTPuanSODOSSıra
Kemal GülbudakXKG + TerkKG + TerkMŞ + TerkKG + TerkKG + 39,5491
Alper Sulak KG + TerkXAS + 2,5AS + TerkAS + 12,5AS + Terk472
Osman TiriçKG + TerkAS + 2,5XOT + TerkOT + TerkYÇ + Terk244
Muammer ŞimşekMŞ + TerkAS + TerkOT + TerkX
+ 22,5
MŞ + 44,5253
Kıvanç ÖzışıkKG + TerkAS + 12,5OT + Terk
+ 22,5
XKÖ + Terk235
Yılmaz ÇalıkKG + 39,5AS + TerkYÇ + TerkMŞ + 44,5KÖ + TerkX126

B Grubu

 LKSKADDFABKPuanSODOSSıra
Leyla KaşıkçıXLK + TerkLK + 19,5LK + 20,5LK + TerkLK + Terk5101
Selda Kuntay LK + TerkXSK + 3,5SK + 34,5SK + TerkSK + 33,5462
Arzu Demir DeğirmenciLK + 19,5SK + 3,5XFA + TerkADD + 28,5EÖ + 2,5114
Fırat AsarLK + 20,5SK + 34,5FA + TerkXFA + 56,5FA + 3,5333
Banu KibarLK + TerkSK + TerkADD + 28,5FA + 56,5XBK + Terk114
Etkin ÖzganLK + TerkSK + 33,5EÖ + 2,5FA + 3,5BK + TerkX114

3. Döngü

A Grubu

 OTASBBÖOFAPuanSODOSSıra
Osman TiriçXAS + TerkOT + 39,5OT + TerkOT + 43,5OT + Terk462
Alper SulakAS + TerkXAS + 12,5AS + 44,5AS + 88,5AS + Terk5101
Berk BaşgölOT + 39,5AS + 12,5XBB + 27,5FA + TerkYÇ + 20,5125
Önder OrakoğluOT + TerkAS + 44,5BB + 27,5XÖO + 27,5ÖO + 3,5233
Fırat AsarOT + 43,5AS + 88,5FA + TerkÖO + 27,5XYÇ + 14,5116
Yılmaz ÇalıkOT + TerkAS + TerkYÇ + 20,5ÖO + 3,5YÇ + 14,5X224

2. Döngü

A Grubu

 OTASBGÖOFAPuanSODOSSıra
Osman TiriçXOT + TerkOT + TerkOT + TerkOT + TerkOT + Terk5101
Alper SulakOT + TerkXAS + 1,5AS + TerkAS + 60,5AS + Terk462
Bilge GözeOT + TerkAS + 1,5XÖO + TerkBG + 35,5YÇ + 2,5105
Önder OrakoğluOT + TerkAS + TerkÖO + TerkXÖO + TerkÖO + Terk333
Fırat AsarOT + TerkAS + 60,5BG + 35,5ÖO + TerkXYÇ + 97,5006
Yılmaz ÇalıkOT + TerkAS + TerkYÇ + 2,5ÖO + TerkYÇ + 97,5X214

1. Döngü

A Grubu

 OTASÖODDPuanSODOSSıra
Hülya ÇolakXOT + 11,5HÇ + TerkAS + TerkHÇ + TerkHÇ + Terk353
Osman TiriçOT + 11,5XOT + TerkOT + TerkOT + TerkDD + Terk472
Muammer ŞimşekHÇ + TerkOT + TerkXAS + TerkMŞ + TerkDD + Terk105
Alper SulakAS + TerkOT + TerkAS + TerkXAS + TerkDD + Terk344
Önder OrakoğluHÇ + TerkOT + TerkMŞ + TerkAS + TerkXDD + Terk006
Denizay DönderHÇ + TerkDD + TerkDD + TerkDD + TerkDD + TerkX481

12. Döngü (23 Mayıs - 24 Haziran) Kayıtlı Oyuncu Listesi

SıraİsimSeviyeGoROGS Kullanıcı Adı
1Özgür İşçimen4k1697IscimenOzgur2
2Arya Düzgüngü11k 997aryamanya
3Mira Düzgüngü10k 1062yuruyen mantar
4    
5    
6    

11. Döngü (28 Mart - 29 Nisan) Kayıtlı Oyuncu Listesi

SıraİsimSeviyeGoROGS Kullanıcı Adı
1Özgür İşçimen4k1697IscimenOzgur2
2Arya Düzgüngü11k 997aryamanya
3Mira Düzgüngü10k 1062yuruyen mantar
4Doğukan Sarıkaya2k 1846dogukansarikaya
5Altuğ Düzgüngü5k1575cpt_amundsen
6    

10. Döngü (10 Ocak - 11 Şubat) Kayıtlı Oyuncu Listesi

SıraİsimSeviyeGoROGS Kullanıcı Adı
1Özgür İşçimen6k1347IscimenOzgur2
2Arya Düzgüngü11k 997aryamanya
3Mira Düzgüngü10k 1062yuruyen mantar
4Altuğ Düzgüngü5k1574cpt_amundsen
5Fırat Asar4k1565firatasar81
6    

9. Döngü (15 Kasım - 19 Aralık) Kayıtlı Oyuncu Listesi

SıraİsimSeviyeGoROGS Kullanıcı Adı
1Özgür İşçimen7k1250IscimenOzgur
2Etkin Özgan6k1453keycard
3Arya Düzgüngü13k 658aryamanya
4Mira Düzgüngü14k 1085yuruyen mantar
5Sarp Ege Yılmaz8k 1255YilmazSarpEge
6Fırat Asar4k1544firatasar81
7Altuğ Düzgüngü5k1566cpt_amundsen
8Berna Salman11k Berna
9    

8. Döngü (4 Ekim - 7 Kasım) Kayıtlı Oyuncu Listesi

SıraİsimSeviyeGoROGS Kullanıcı Adı
1Fırat Asar4k1544firatasar81
2Altuğ Düzgüngü5k1566cpt_amundsen
3Özgür İşçimen7k1250IscimenOzgur
4Berke Üner7k1402unerberke
5Etkin Özgan6k1453keycard
6    
7    
8    
9    

7. Döngü (10 Mayıs - 13 Haziran) Kayıtlı Oyuncu Listesi

SıraİsimSeviyeGoROGS Kullanıcı Adı
1Banu Kibar8k1255banuki
2Yılmaz Çalık4k1515Calik
3Fırat Asar6k1543firatasar81
4Altuğ Düzgüngü5k1602cpt_amundsen
5Etkin Özgan7k1192keycard
6Muammer Şimşek3k1818ijuset
7Fettah Yalıçlı6k1443Tavukmarti
8    

6. Döngü (22 Mart - 25 Nisan) Kayıtlı Oyuncu Listesi

SıraİsimSeviyeGoROGS Kullanıcı Adı
1Banu Kibar9k1227banuki
2Alper Sulak1k2005alpergo
3Osman Tiriç2k1832osmantiric90
4Yılmaz Çalık4k1457Calik
5Kıvanç Özışık4k1631cysnx
6Kemal Gülbudak1d2086quemal
7Fırat Asar6k1461firatasar81
8Leyla Kaşıkçı5k1590pepuk
9Etkin Özgan9k1142keycard
10Muammer Şimşek3k1812ijuset
11Altuğ Düzgüngü7k1381cpt_amundsen
12Serkan Ay7k1404Nakresay
13Engin Yazılan5k 1590enginy

5. Döngü (15 Şubat - 21 Mart) Kayıtlı Oyuncu Listesi

SıraİsimSeviyeGoROGS Kullanıcı Adı
1Banu Kibar9k1227banuki
2Alper Sulak1k2003alpergo
3Osman Tiriç2k1832osmantiric90
4Yılmaz Çalık4k1457Calik
5Kıvanç Özışık4k1631cysnx
6Etkin Özgan9k1142keycard
7Muammer Şimşek3k1812ijuset
8Kemal Gülbudak1d2086quemal
9Arzu Demir Değirmenci5k1519ArzuDD
10Leyla Kaşıkçı5k1590pepuk
11Fırat Asar6k1461firatasar81
12Selda Kuntay5k1547Seldak
13    

4. Döngü (11 Ocak - 14 Şubat) Kayıtlı Oyuncu Listesi

SıraİsimSeviyeGoROGS Kullanıcı Adı
1Banu Kibar9k1227banuki
2Yılmaz Çalık4k1457Calik
3Fırat Asar6k1461firatasar81
4Alper Sulak1k2003alpergo
5Kemal Gülbudak1d2086quemal
6Muammer Şimşek3k1812ijuset
7Kıvanç Özışık4k1631cysnx
8Etkin Özgan9k1142keycard
9Leyla Kaşıkçı5k1590pepuk
10Osman Tiriç2k1832osmantiric90
11Selda Kuntay5k1547Seldak
12Arzu Demir Değirmenci5k1519ArzuDD

3. Döngü (23 Kasım - 27 Aralık) Kayıtlı Oyuncu Listesi

SıraİsimSeviyeGoROGS Kullanıcı Adı
1Alper Sulak3k1781alpergo
2Önder Orakoğlu4k1584oorakoglu
3Osman Tiriç2k1832osmantiric90
4Banu Kibar9k1199banuki
5Berk Başgöl2k1777BerkB
6Yılmaz Çalık4k1457Calik
7Fırat Asar6k1461firatasar81
8    
     

2. Döngü (19 Ekim - 22 Kasım) Kayıtlı Oyuncu Listesi

SıraİsimSeviyeGoROGS Kullanıcı Adı
1Alper Sulak3k1781alpergo
2Önder Orakoğlu4k1584oorakoglu
3Osman Tiriç2k1832osmantiric90
4Fırat Asar6k1461firatasar81
5Yılmaz Çalık4k1457Calik
6Bilge Göze4k1636alphagozze
7    
     

1. Döngü (14 Eylül - 18 Ekim) Kayıtlı Oyuncu Listesi

SıraİsimSeviyeGoROGS Kullanıcı Adı
1Alper Sulak3k1781alpergo
2Hülya Çolak1k1906aymelmiymis
3Önder Orakoğlu4k1584oorakoglu
4Denizay Dönder2k1526staylow
5Osman Tiriç2k1832osmantiric90
6Muammer Şimşek3k1812ijuset
7    
     
  • 18 yaş altındaki ve/veya çift haneli kyu seviyesindeki oyunculara katılımcı paketlerinde %10 indirim uygulanacaktır.

katılımcı

1 döngü
500 / döngü
  • Kendi grubundaki oyuncular ile 5 lig maçı
  • Eğitmenlerimiz tarafından canlı olarak yapılacak 5 oyun yorumu
  • Diğer oyuncuların oyun yorumlarına katılma hakkı
  • Önceki sezonlara ait oyun yorumu arşivine erişim hakkı

izleyici

1 döngü
100 / döngü
  • Tüm oyun yorumlarına canlı katılma hakkı
  • Önceki sezonlara ait oyun yorumu arşivine erişim hakkı

izleyici

1 tam sezon (3 döngü)
300 250 / sezon
  • Her bir döngüde yapılacak tüm oyun yorumlarına canlı katılma hakkı
  • Önceki sezonlara ait oyun yorumu arşivine erişim hakkı